Halki̇di̇ki̇ Gezi̇ Rehberi̇.
Exotic beaches in Halkidiki

HALKİDİKİ GEZİ REHBERİ

Amazing spots of Halkidiki

KUZEY YUNANİSTAN'DA BİR CENNET KEŞFEDİN

Halkidiki Tatilinizi yapın!

Halkidiki Travel. Halkidiki’yi Keşfedin.

HalkidikiTravel Kuzey Yunanistan’ın gidilecek olan en meşhur turistik yöresi olan Halkidiki için tasarlanmış online turist rehberinizdir. Halkidiki ender doğal güzellikleri ile Kassandra ve Sithonia’nın turkuaz rengi denizi ve altın kumuyla tertemiz sahillerini çevreleyen büyüleyici kıyıların bulunduğu bir bölgedir.

Halkidiki sahilleri keşfetmeniz, yüzmeniz, güneşin tadını çıkarmanız ve ailenizle unutulmaz deneyimler yaşamanız için sizleri beklemektedir. Tâtiliniz süresince yörenin Paliouri’deki Beach Barlarını, Pefkohori’deki Glarokavos, Sani, Ay-Yanni, Sithonia’daki SpathiesTristinikaToroni, ünlü egzotikKavourotrypes, Vourvourou’daki Karydi ve diğer mavi bayrak ödüllü 52 sahilini ziyaret etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Halkidiki Video


Halkidiki'deki popüler plajlar


Halkidiki'deki Köyler ve Plajlar

Halkidiki’nin sâhil köylerinde ziyâretçilerinin her türden zevkine hitâp edecek biçimde yüksek nitelikli turistik hizmetleriyle lüks turistik dinlenme tesisleri, oteller, villalar ve de kirâlık odalar bulunmaktadır. Halkidiki’nin üç ayağından ilki olan kozmopolit Kassandra yaz aylarında dolup taşmaktadır. İkinci ayak Sithonia büyüleyici sâhilleriyle size doğa ile içiçe bambaşka bir deneyim sunmaktadır.


Eğer lüks kompleks yapılar içeren oteller arıyorsanız Porto Sani Village & Spa’ nın yer aldığı Sani’yi ve ünlü Pomegranate Spa Hotel’in bulunduğu Potidaia’yı öneriyoruz. Yeni Marmara’da ise Porto Karras ile târihî Villa Galini öne çıkmaktadır. Ayrıca Kallithea, Pefkohori, Hanioti ve öteki bölgelerde de lüks kompleksli oteller bulacaksınızdır.


Yoğun bir gece yaşamı aramaktaysanız kesinlikle gideceğiniz ilk yer Kassandra’daki Kallithea olacaktır. Yörenin uğrakyeri olan gece kulüplerinde sabâha kadar eğlenebilirsiniz. Ayrıca Halkidiki güzel yemekleriyle de ünlüdür. Burada akdeniz mutfağının salt deneyimini tadacaksınız. Yörenin her yanında geleneksel yemeklerin tadına varabileceğiniz ödüllü lokantalar yer almaktadır. En tâze balık Porto Koufo’da bulunmaktadır.

Eğer çadır ve kamp kurmaktan hoşlanıyorsanız Kalamiçi gibi düzenli kamp alanlarının bulunduğu Sithonia’ya uğramanızı öneririz.

Kutsal bir yer olan Aynoroz yolculuğunuzu biricik deneyimini oluşturmaktadır. Aynoroz, UNESCO dünyâ kültür mirâsı olarak nitelendirilmiş özerk bir manastır devletidir. Bizans döneminde inşâ edilmiş 20 manastırda 2000’in üzerinde keşiş kalmaktadır. Özel bir vizeyle yalnızca erkeklerin Aynoroz’a girişine izin verilmekte; ayrıca herkesin bu manastırlara ve doğanın öteki görülmeye değer yerlerine hayran kalmasına olanak sağlamak için bölgenin çevresinde turlar düzenleyen tekneler vardır.


HalkidikiTravel sayfalarında Halkidiki, ilgi çekici yerler, sâhillerköyler ve başka turistik hizmetler hakkında ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Sayfalarımızdan oteller ve diğer tesislerden Halkidiki’deki konaklama için yer ayırtabilir, ucuz uçak biletleri bulabilir ve bunların yanısıra Halkidiki’deki konaklamanızı eşsiz ve unutulmaz kılacak etkinliklerden haberdâr olabilirsiniz.

Sizi Halkidiki’ye bekliyoruz!

    Halkidiki'deki popüler plajlar
  • Vourvourou Sâhili
  • Psakoudia Sâhili
  • Sani Sâhili
  • Fourka Sâhili
  • Kavourotripes Sâhili

Halkidiki Travel Mobile App - works without internet connection


Halkidiki hava

Halkidiki hava


Yunanistan'daki en iyi kış destinasyonunu keşfedin

Yunanistan'ın en güzel yaz varış bölgesini keşfedin

Halkidiki bölgesindeki en iyi oteller

Halkidiki de yelkenli

Scuba Diving in Halkidiki

Halkidiki'de araba kiralayın

Taxi and Transfer in Halkidiki

Thessaloniki Airport Makedonya kalkışlı uçak bileti bulun

Halkidiki yollarındaki canlı trafiği görüntüleyin

Visit Halkidiki

Experience the most unforgettable vacations!

© 2023 HalkidikiTravel, All Rights Reserved | designed & managed by hoteligence.gr, a member of imarketing.gr network